Hatay'ın Melekleri İsrail Takımını Yendi: 90-52

Atakaş Hatayspor Kadın Basketbol Takımı, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası elemeleri rövanş maçında konuk ettiği İsrail ekibi Elitzur Holon takımını 90-52 yenerek, gruplarda mücadele etmeye hak kazandı.

Çekişmeli geçen karşılaşmayı; Hatay Valisi Rahmi Doğan, eşi Gülüzar Doğan, HBB Başkanı Lütfü Savaş, eşi Nazan Savaş, Atakaş Hatayspor Kulübü Başkanı Nihat Tazearslan, Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık, Atakaş Hatayspor Saymanı Mehmet Bozkurt, yöneticiler, sporcular ve sporseverler izledi.

A grubunda mücadelesini sürdürecek olan Atakaş Hatayspor, bundan sonra Yunanistan ekibi Panathinaikos, Polonya ekibi Polkowice ve Rusya ekibi WBC Enisey ekipleriyle eşleşecek.

 

MAÇTAN NOTLAR

Maça her iki takım hızlı başladı. Saha ve seyirci avantajını kullanan ev sahibi takım, güzel bir oyunun sonunda birinci periyotta 23-19 üstünlük sağladı.

İkinci periyotta farkı arttıran ekip Atakaş Hatayspor oldu. Hatay’ın melekleri soyunma odasına 43-28 üstünlükle gitti.

İkinci yarıda da üstün oyun sergileyen ev sahibi takım, üçüncü periyotta 66-42 üstünlüğü sağlaması ile kendine rahat bir ortam sağladı.

Ekin Baş yönetimindeki Hatay basketbol takımı son periyotta üstünlüğü elinde tutarak karşılaşmadan 90-52 galip ayrıldı.

Maçtan sonra soyunma odasına sporcuları ziyaret eden Hatay Valisi Rahmi Doğan ve takımın Onursal Başkanı, HBB Başkanı Lütfü Savaş, elde edilen başarıdan dolayı takımı kutlayarak, takımın her zaman destekçisi olacaklarının sözünü verdiler.

 

SALON: Antakya

HAKEMLER: Jelena Smiljanic (Sirbistan), Elena Chemova (Rusya), İvana İvanovic (Sirbistan)

HATAYSPOR: Brown (23), Gorini (18), Wiley (15), Büşra Akgün (10), Büşra AKbaş (7), Gökçe (7), Bahar (5), Ayşegül (3), Zubac (2), Simge.

ELİTZUR HOLON: Adams (14), Raber (12), Pelc (10), Bone (9), Kabada (3) Diawakana (2), Hagag (2), Shabtai, Kahalon, Sujic.

 

 

 

Top