ATAKAŞ HATAYSPOR'UN MARKA DEĞERİ YÜKSELİYOR

Süper Lig’in yükselen yıldızı Atakaş Hatayspor, sportif başarısını kurumsal yapısıyla taçlandırmak için dev bir adım attı.

Bordo-beyazlılar, takımın marka değerini daha da yukarı taşımak amacıyla World 17 Group ile iş birliği anlaşması imzaladı.

Yeni Hatay Stadyumu’nda düzenlenen imza törenine; Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve kulüp yöneticileri katıldı.

Yapılan anlaşmaya göre; A. Hatayspor adına Amerika kıtasında futbol okulları açması, yönetimi; Futbol A Takımı başta olmak üzere tüm alt branş ve takımlarına sponsorluk sağlanmasına ilişkin çalışmalar World 17 Group tarafından yapılacak.

HİÇBİR BAŞARI TESADÜF DEĞİLDİR

Sözleşmenin Atakaş Hatayspor için önemli bir adım olduğunu ifade eden Lütfü Savaş,” Hatay’ın değerlerini paylaşmak ve arttırmak istiyoruz. Hatay tarih, kültür ve medeniyet şehri iken son yıllarda gastronomi, EXPO ve Atakaş Hatayspor ile de spor şehri oldu. World17 Group ile Amerika, Kanada ve birçok yerde Hatayspor’umuzu tanıtacağız. Atakaş Hatayspor’umuzun dünya ile paylaşılması amacıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz. Hatayspor’umuzun vizyonunda durmak yok. Hep daha ileriye gitmek var. Hiçbir başarı tesadüf değildir. Birlikte çok daha güçlü olacağız. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

HATAYSPOR TANITIM SEMBOLÜ

Sözleşme ile Atakaş Hatayspor’un başarısının uluslararası alanda da tanınacağının altını çizen World17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu, “World17 grubu olarak tüm maddi ve manevi birikimlerimizi Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz’ün de desteği sayesinde Hatayspor ile paylaşmak için buraya geldik. Hatay’ımızın tanıtılmasında daha çok neler kullanılabilir diye düşünüyorduk. Hatayspor’u tanıtım sembolü ve gelir kaynağı haline getirmek en büyük hedefimizdi. Bu hedefimizde birleştiğimiz için çok mutluyum. Hepimiz için hayırlısı olsun” diye konuştu.

Atakaş Hatayspor Başkan Vekili Aydın Toksöz de, “Bugün burada Atakaş Hatayspor için önemli bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşme son yıllarda Hatayspor’un başarısının daha ileriye gideceğinin başlangıç noktası. Futbolcu ihracatını dışarıdan da ülkemize kendi vatandaşlarımızın da oynayabileceği bir adım atıyoruz. Bunu Kanada ve Amerika kıtası ile başlatıyoruz. Bu adım bizim için çok önemli. Şehrimize, kulübümüze ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Gazetecilerin sorduğu soruları da yanıtlayan Garipoğlu, merkezi Toronto'da olan World 17 şirketi aracılığıyla Hatayspor'un marka değerini yükseltmek için yapacakları çalışmalarda kulübün herhangi bir ödeme yapmayacaklarını, aksine Hatayspor'un marka değerini yükseltmek, futbolcu transferini kolaylaştırmak, futbolcu yetiştirmek gibi çalışmalara katkı vereceklerinin altını çizdi. 

Bundan bir kaç yıl önce İMO Dönem Başkanı Selim Harbiyeli ile görüşüp, verdiği eğitim semineri ile Hatay'la gönül bağı kurduğunu ifade eden Garipoğlu ayrıca; Türkiye'den Göztepe ve Hatayspor'un dışında bir köklü kulübün de bu çalışmalar içerisinde yer alacağını sözlerine ekledi.

Top