HATAYLI DİŞHEKİMLERİNE ŞÜKRAN PLAKETİ

Her yıl geleneksel Ağız ve Diş sağlığı Haftası kapsamında Hatay'da düzenlenen şükran plaketi töreninde meslekte 50, 40 ve 25 yıllık Dişhekimleri plaketle ödüllendirildi.
 
Pandemi ile birlikte sorunlar yaşayan Dişhekimlerinin genel sorunlarına değinen Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfittin, toplumun ağız ve diş sağlığı konusunda bilinçlenmesine katkı vermek, doğru alışkanlıklar kazandırmak ve genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olan ağız ve diş sağlığı konusunda izlenen politikaları değerlendirmek amacıyla “Toplum Ağız Diş Sağlığı Haftası”nın kutlandığına dikkat çekti.
 
CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, HBB Başkanvekili Av. Murat Hayzaran, Hatay MKÜ Rektörü Hasan Kaya, Hatay Barosu Başkanı H. Cihat Açıkalın, HAMOK Dönem Sözcüsü Cem Hüzmeli, Hatay SMMM Odası Başkanı Tahsin Kırık, Hatay Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Yahya Hamurcu ile mesleki oda başkanlarının da katıldığı etkinlikte; meslekte 50 yılını tamamlayan Semir Ziroğlu ile Mişel Zarif’e 50.Yıl plaketi verildi. Mesleğin duayen ismi Semir Ziroğlu’na plaketini Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Mişel Zarif’e de plaketini Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya verdi.
 
Hatay Dişhekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, mesleğin duayenleri olarak tanımladığı isimlere hizmetleri dolayısıyla teşekkür ederken, bundan sonraki mesleki çalışmalarında ve yaşamlarında başarı ve sağlık dileklerinde bulundu.
 
Etkinlikte ayrıca, meslekte 40. yılını tamamlayan Nafi Zateroğlu ile Şeref Öğütmen de plaket ödüllendirildi. Aynı etkinlikte dişhekimliğinde 25'inci yılını tamamlayıp plaketle ödüllendirilen isimler de şöyle: Serhat Bayraktar, Ali Akın, Cenk Basil Huri, Emel Dağ, Hakan Azap, Helga Zinneha, Nihat Dağ ve Süleyman Bilgin.
 
 
 
 
 
Top