GENÇ AYDINLAR PLATFORMU İŞ BAŞINDA

Türkiye'nin en geniş katılımlı gençlik topluluğu olan "Genç Aydınlar Platformu" üniversitelerin açılmasıyla birlikte ivedilikle çalışmalarına başladığını duyurdu.

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ana kampüs olan Tayfur Sökmen kampüsü önünde stant açarak,  üniversite öğrencilerine Genç  Aydınlar Platformunu tanıtan Genç Aydınlar Platformu Hatay MKÜ ekibi, öğrencilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyip, sorunların bir dayanışma ağı içinde çözebileceklerini bildirdiler.

Genç Aydınlar Platformunun Hatay  Temsilcilerinden, Hüseyin Yavuzkurt, Semire Gündüz ve Ali Haydar Akgöl; Platformun ideolojik hattı ve amaçlarının; "Kendisini topluma karşı sorumlu hisseden; makam, mevki ya da kişisel menfaat peşinde koşmayan, ülkemizin tam bağımsızlığı,  halkımızın refahı, sosyal adaletinin gerçekleştirilmesi için çalışan, aydın ve dinamik bir gençlik yetiştirmek" olduklarını dile getirdiler.

Üniversiteli arkadaşlarına umut olmaya çalışan Genç Aydınlar Platformu, "Her ne kadar ülkedeki sorunlara herkesin bir eleştirisi olsa da bir örgüt yapısından söz etmek mümkün değildir. Genç Aydınlar burada milyonlarca üniversiteliyi bir muhalefet çatısı altında birleştirmeyi hedefliyor. Topluma duyarlı bir biçimde hareket eden platform üyeleri, önümüzdeki günlerde toplumun ihtiyaçlarını ve sorunlarını hedef alarak daha farklı projelerinin olduğunun bilgisini şimdiden vermiş oldular" dediler.

Top