30 YIL ARADAN SONRA DOSTLUK SOFRASI

Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü ailesi, 19 Eylül 2021 Pazar günü Emine Başkaya’nın organize ettiği dostluk yemeğinde bir araya geldi. 

Çok sayıda misafirin hasret giderdiği programda; gece boyunca hatıralar yâd edilerek unutulmaz bir gece yaşandı. “Uğurladıklarımız” başlığı altında hazırlanan slayt gösterisiyle hayatını kaybedenler de şükranla ve saygıyla anıldı. Geceye katılamayan dostlar da sürpriz video çekimleriyle katıldılar.

Programın mimarı Emine Başkaya, gece ile ilgili duygularını ifade eden konuşmasında: “Yıllar hızla geçip giderken dostluklar yıllandıkça değer kazanır, zaman, dostlukları daha da sağlamlaştırır. Bazen dostunuzla aranıza mesafeler girer. Yıllar gibi yollar da engel olamaz dostluğunuza, ruhlarınız hep yan yanadır. Bu gecenin önemi çok büyük benim için. Yıllar sonra bir araya gelerek aynı dost sıcaklığını hissetmek inanılmaz bir mutluluk. Onur duyuyorum sizlerle ve dostluğunuzla”  dedi.

Dostluk, kardeşlik, sevda türküleri ile geceye anlam katan şair-ozan Nebih Nafile, Devlet konservatuarı Türk Müziği öğrencisi oğlu Merih Nafile ve Nurettin Kaba da böyle anlamlı bir gecede bulunmaktan mutlu olduklarını söyledi. Nebih Nafile programda; Emine ve Canan Başkaya'ya teşekkür etti.

Bayındırlık ve İskân İl eski Müdürü Nevzat Ozangüç de Duygularım çok yoğun 30 yıl sonra Antakya’ya geldim. Dostlarla buluşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu organizasyon ile bizleri bir araya getiren Sevgili Emine Başkaya başta olmak üzere hepinize çok teşekkür ediyorum sağolun, varolun” dedi.

 

Top